Jubileusz 65-lecia Technikum

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Jubileusz 65-lecia Technikum

Podróżuje się zawsze do ludzi… w duchu tego przesłania dnia 18 listopada 2016 r. Szkoła nasza obchodziła Jubileusz 65 swojego istnienia. Zaprosiliśmy na tę uroczystość wielu gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Poseł Beata Małecka-Libera, Pani Prezydent Anna Jedynak, Przewodniczący Rady Miasta pan Wilhelm Zych, radni miasta Sosnowca, przewodnicząca Komisji Oświaty pani Halina Sobańska, przewodniczący Komisji Budżetowej pan Wiesław Suwalski, dyrektor Biura poselskiego posła Roberta Warwasa – pan Bartosz Straszak, dyrektor Biura senatorskiego senatora  Michała Potocznego – pan Michał Węcel. Byli z nami przedstawiciele związków zawodowych – pani Małgorzata Pochopień oraz pani Jolanta Rokita Zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele wyższych uczelni przedstawiciele Politechniki Śląskiej – pan Janusz Ćwiek – dyrektor Centrum Naukowo – Dydaktycznego Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej oraz pan Rafał Burdzik –  prodziekan do spraw kształcenia Politechniki Śląskiej, Kanclerz WS Humanitas pan Aleksander Dudek, pan Marek Sitarz kierownik Katedry Transportu Szynowego WSB w Dąbrowie Górniczej, dziekan wydziału zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Olkuszu – pan Paweł Sobczak pani Dagmara Kumor przedstawiciel Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, dyrektorzy sosnowieckich szkół. Bardzo dużą grupę naszych gości stanowili byli pracownicy naszej szkoły oraz nasi absolwenci. To była  wyjątkowa chwila  i wspaniała  okazja, by pokłonić się i podziękować  wszystkim ludziom, którzy przez mijające 65 lat współtworzyli tę szkołę - jej wyjątkowy charakter i zawodowy profil. Przez ten czas szkoła mocno zakorzeniła się w środowisku miasta, wykształciła dotychczas 5983 absolwentów i ma ambicję jeszcze dynamiczniej rozwijać się w przyszłości, co podkreślił Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Pan Jacek Górski oraz Pani Wicedyrektor Ewa Bartosińska. Ten Jubileusz stał się międzypokoleniowym spotkaniem przeszłości z teraźniejszością, połączył ludzi wokół jednej idei, jaką jest  nasza Szkoła. Uroczystość była pełna pięknych wspomnień,  bo  trudno  być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Ważnym jej momentem była chwila ciszy dla uczczenia pamięci tych nauczycieli, uczniów i absolwentów, którzy odeszli od nas na zawsze… Pamiętając o Nich, zostały na grobach zmarłych zapalone znicze przez delegacje młodzieży i nauczycieli, także nauczycieli emerytowanych. A za całe środowisko Szkoły została odprawiona msza święta w pobliskim kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dla uczniów naszej szkoły ta uroczystość to była wspaniała lekcja wychowawcza – poznawanie pięknej historii szkoły i dopisywania do niej kolejnych kart to wielkie wyzwanie i prawdziwy powód do dumy.
           Uroczystość, związana z motywem podróży, w części artystycznej przedstawiła historię ludzi, którzy w pewien zimowy wieczór utknęli na dworcu kolejowym z powodu śnieżnej nawałnicy.., początkowo wrogo do siebie nastawieni z każdą chwilą coraz bardziej się ze sobą zaprzyjaźniali, aby na końcu nie chcieć się rozstać… Ten program przygotowany przez panią Joanne Czuber w brawurowy sposób przedstawili uczniowie niemal wszystkich klas naszej szkoły  - grając, śpiewając, tańcząc - wielu gości wzruszyli do łez,  a gościnny udział Panów Absolwentów Szkoły Adama i Marka Jabłońskich i młodzieży z Gimnazjum nr 16 – laureatów Konkursu Recytatorskiego uświetniającego obchody Jubileuszu uczyniła ten program jeszcze wspanialszym.

Ta uroczystość to była najpiękniejsza podróż do najwspanialszych ludzi…

Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszej uroczystości. https://www.youtube.com/watch?v=LwPkN2B-V4E

Z okazji Jubileuszu otrzymaliśmy listy gratulacyjne: