JUŻ JEST! ROCKOWY HYMN „KILIŃSKIEGO”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> JUŻ JEST! ROCKOWY HYMN „KILIŃSKIEGO”

Technikum Nr 5 Samochodowo-Mechatroniczne CKZiU w Sosnowcu i Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 7 Samochodowo-Mechatroniczna CKZiU, czyli po prostu sławny i legendarny „KILIŃSKI” - wkracza w Jubileuszowy Rok 90-lecia istnienia i jest to jedyna szkoła w mieście, regionie, a może nawet w całej Polsce, która ma swój własny, rockowy hymn. Kompozytorem, autorem tekstu, wykonawcą hymnu „Kilińskiego” i specjalistą  od montażu nagrania jest przyszły technik pojazdów samochodowych z muzyczną pasją - utalentowany gitarzysta - Jakub Janas. Rockowy hymn szkoły wykonał wraz z zespołem   w składzie: Wiktoria Szporko - wokal oraz męski chórek: Marek Kokoszka, Rafał Lubaszka, Mateusz Kokosiński, Borys Parchiniak i Kamil Widacha. Hymn „Kilińskiego” jest twórczą, a przede wszystkim entuzjastyczną odpowiedzią uczniów na artystyczne wyzwanie projektu „śpiewającej” promocji szkoły autorstwa Pani Cecylii Bielnik - nauczyciela języka polskiego i opiekuna szkolnego Klubu Inspiracji Twórczej.

Internetowa premiera hymnu „Kilińskiego” na kanale YouTube odbyła się 7 grudnia 2018 roku, więc była niemal mikołajkowym prezentem dla naszej szkoły, która powstała już  w 1929 roku i w styczniu 2019 roku wkroczy w Jubileusz 90-lecia istnienia. Szkolna premiera hymnu - na Gali Mistrzów „Kilińskiego” 2018, która odbędzie się  w czwartek, 13 grudnia 2018 roku o godz. 10.40 na dużej sali gimnastycznej. Tego unikatowego, szkolnego hitu nie można przegapić! Zapraszamy!

A poniżej link do hymnu „Kilińskiego” (zdjęcia: Pan Michał Waśniewski - kierownik Warsztatów Szkolnych, montaż materiału zdjęciowego i muzycznego: Mateusz Król, absolwent „Kilińskiego” 2017). W opisie filmu zamieszczony został tekst hymnu, więc możesz go zaśpiewać razem z zespołem Kuby Janasa.

Pliki do pobrania:
Plik hymn_kilinskiego.rtf44.92 KB