Międzynarodowy Bieg Erasmusa

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Międzynarodowy Bieg Erasmusa

W dniu 29 września z okazji 30-lecia programu Erasmus oraz Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się II edycja Biegu Erasmusa na PGE Narodowym.  W  tym roku ten charytatywny bieg był częścią Europejskiej Nocy Sportu i po raz pierwszy  odbywał się na płycie stadionu.  Do sztafetowych zmagań przystąpiły czteroosobowe zespoły, wśród których  obecna była również reprezentacja Technikum nr 4 Transportowego.  Nasi  uczestnicy wystąpili w składzie: uczniowie Weronika Bartnik i Krystian Hałęza oraz nauczyciele: Agnieszka Knol i Robert Struzik. Do biegu stanęły  52 drużyny,  700 osób, które pokonały łącznie dystans 8,5 km (25 okrążeń po 330 metrów). Nasza reprezentacja uplasowała się w połowie startujących ekip i ostatecznie zajęła 25 miejsce na 52 startujące zespoły, z czasem 38 minut. Jednak to nie rezultat ale cel biegu był dla jego uczestników najważniejszy.  Dochód z opłat startowych został przekazany na rzecz  Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty a dokładnie na realizację projektu WalkCamp skierowanego do osób po amputacjach.