Ogromny sukces ucznia z CKZiU w Sosnowcu!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Ogromny sukces ucznia z CKZiU w Sosnowcu!

Patryk Koszela z CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu otrzymał zaszczytne I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie  Narodowego Banku Polskiego. Uczeń na zajęciach z wiedzy o kulturze przygotował projekt wizerunku monety, upamiętniającej setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oryginalny pomysł Patryka opierał się na umieszczeniu na rewersie monety zer, tworzących liczbę sto. Całość układa się w znak nieskończoności. Zwycięzca otrzymał 20 tys. zł, a jego pomysł zostanie wykorzystany przez NBP przy projektowaniu srebrnej monety kolekcjonerskiej, która zostanie wyemitowana w przyszłym roku.W konkursie wzięło udział ponad 200 uczestników.Opiekunem ucznia była polonistka p. Bożena Fulas.