Piknik Podaruj dziecku uśmiech

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Piknik Podaruj dziecku uśmiech

19.05.2018 r. w Parku Sieleckim odbył się Piknik „Podaruj dziecku uśmiech” zorganizowany przez Wydział Polityki Społecznej UM Sosnowiec, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 25, Miejski Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Uroczystego otwarcia dokonała Wiceprezydent Sosnowca pani Anna Jedynak. Na piknikowej scenie zaprezentowali się młodzi artyści z CREATIVE DANCE CENTER, Szkoły Podstawowej nr 18, Szkoły Podstawowej nr 19. Całości dopełnił pokaz Zumby w wykonaniu Fitness Center.Wspaniała słoneczna pogoda sprzyjała zabawom, konkursom, malowaniu twarzy. Dodatkową atrakcją byłsymulator jazdy samochodem oraz konkurs w przeciąganiu na czas fiata 126p czyli popularnego „malucha”. Chętni mogli także „posiedzieć” w radiowozie policyjnym oraz zobaczyć wyposażenie ambulansu grupy ratownictwa medycznego. Wszystkim uczestnikom pikniku serwowane były kiełbaski z grilla, popcorn oraz wata cukrowa.

W związku z tym, iż impreza odbywała się w ramach kampanii pn. „Użyj mocy bez przemocy” prowadzona była akcja edukacyjno – informacyjna dotycząca przeciwdziałania przemocy zwłaszcza w odniesieniu do najmłodszych. Członkowie Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy pod kierunkiem przewodniczącej pani Agnieszki Sekundy rozdawali ulotki oraz materiały informacyjne. Osoby obecne na pikniku w tym wielu radnych złożyło swój podpis pod „Deklaracją Niestosowania Przemocy”.

Na zakończenie Pikniku w imieniu organizatorów Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej pani Sabina Stanek podziękowała za wspólną zabawę i zaprosiła na kolejny, który dobędzie się również w Parku Sieleckim 09.06.2018 r.

Honorowy Patronat nad kampanią „Użyj mocy bez przemocy”w ramach której organizowany jest piknik objął:

Biskup Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej,

Arkadiusz Chęciński Prezydent Miasta Sosnowca

Patronami medialnymi są: Telewizja Polska S.A. oddział w Katowicach, Twoje Zagłębie Wiadomości Zagłębia, Kurier Miejski.