Podsumowanie majowych praktyk zagranicznych

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Podsumowanie majowych praktyk zagranicznych

26 maja 2017 zakończyły się praktyki zagraniczne uczniów zorganizowane przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Kilińskiego 25, w ramach projektu Nauka przez Doświadczenie programu Erasmus+. 65 osób odbywało praktyki w przedsiębiorstwach we Włoszech, Portugalii i Niemczech, a  wolnym czasie zwiedzali, poznawali kulturę i zwyczaje krajów goszczących, zawierali nowe znajomości i cieszyli się pogodą i krajobrazami. Praktyki były w całości sfinansowane ze środków pozyskanych w ramach projektu, a udział w tegorocznej edycji wzięli uczniowie kształcący się w zawodach: technik logistyk, technik spedytor, technik mechanik, technik mechatronik, technik eksploatacji portów i terminali, technik cyfrowych procesów graficznych, technik pojazdów samochodowych  (praktyki czterotygodniowe) technik budownictwa oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych (praktyki dwutygodniowe).Szkoły wchodzące w skład CKZiU organizują podobne staże od 2006 roku, a ich celem jest nie tylko danie uczniom możliwości zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, ale także możliwość poznania europejskiego rynku pracy, sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce, rozbudowania horyzontów i możliwości zweryfikowania swoich planów dotyczących kariery zawodowej.