Porozumienie CKZiU z Saint-Gobain

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Porozumienie CKZiU z Saint-Gobain

4.10.2017 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy między Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu a grupą Saint-Gobain. Honorowym gościem wydarzenia był wiceprezydent Sosnowca p. Zbigniew Byszewski, który podkreślił znaczenie kształcenia dualnego w oświacie oraz pogratulował tak cennej inicjatywy, jak współpraca  między szkołą, a wielką firmą. Anna Ostaszewska – Dyrektor Personalny, Michał Konikiewicz – Dyrektor Administracyjno-Finansowy oraz  Marta Psuj – Specjalista ds. Rozwoju i Rekrutacji zapoznali obecnych gości z profilem i działalnością zakładu. Grupa Saint-Gobain tworzy, produkuje oraz dystrybuuje innowacyjne materiały i rozwiązania mające ważny wpływ na jakość życia każdego z nas, m.in. materiały budowlane i przemysłowe oraz szyby do samochodów i pojazdów transportowych. Saint-Gobain Sekurit Polska jest producentem szyb do samochodów i pojazdów transportowych, prowadzącym działalność w ramach dwóch aktywności. Zakład Sekurit Polska w Dąbrowie Górniczej produkuje oszklenia samochodowe (szyby przednie, tylne, boczne, dachowe) z zastosowaniem najnowszych technologii, które dostarczane są bezpośrednio do fabryk samochodowych OEM . Część produkcji zlokalizowana jest w Czeladzi i Sosnowcu. Prowadzący uroczystość wicedyrektor CKZiU p. Zbigniew Zalas przedstawił znaczenie szkoły na rynku lokalnym, zwłaszcza klas elektrycznych uczących się w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska, gdzie odbyło się podpisanie porozumienia.Prezentację kierunków całego Centrum omówiła  kierownik szkolenia praktycznego p. Małgorzata Regulewska. Natomiast dyrektor CKZiU p. Jacek Górski podsumował dzisiejsze spotkanie cennym wnioskiem, że bez współpracy z zakładami pracy nie ma możliwości  rzetelnej nauki w technikach.

Całość spotkania transmitowała telewizja kanał 99.

Bożena Fulas