Projekt edukacyjny Dla Niepodległej w CKZiU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Projekt edukacyjny Dla Niepodległej w CKZiU

CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu  bierze udział w projekcie realizowanym przez PERN-u S.A., Bank Pocztowy SA, Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych. To kolejna inicjatywa szkoły, która aktywnie w łączyła się w program obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem projektu  jest  m.in. budowanie dumy narodowej oraz popularyzacja historii wśród młodzieży- przekazała koordynatorka ogólnopolskiego projektu w szkole polonistka Bożena Fulas.Wszystkie szkoły Centrum otrzymały pakiet edukacyjny “Teczka sztubaka – pokolenie Niepodległej” oraz plansze prezentujące wydarzenia niepodległościowe, dzięki którym uczniowie będą mogli się przenieść w czasie do roku 1918. Technikum nr 6 walczy o uzyskanie certyfikatu „Szkoły Niepodległej”. Świętowanie rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ma w Sosnowcu wymiar szczególny, więc tym bardziej cieszy aktywne uczestnictwo naszych uczniów i nauczycieli w takich przedsięwzięciach- dodał wicedyrektor CKZiU p. Zbigniew Zalas.