„Upoluj swoją książkę” w CKZiU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „Upoluj swoją książkę” w CKZiU

Technikum nr 6  Grafiki , Logistyki i Środowiska w CKZiU  bierze udział razem z   1000. szkół w Polsce w akcji „Czytaj PL” – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. W szkole- pod kierunkiem dyrektora p. Zbigniewa Zalasa i  polonistki p. Bożeny Fulas –akcję propagują uczennice klasy maturalnej IV lg.

Młodzież będzie mogła zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Książkę będzie można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Spośród 5000 zgłoszeń organizatorzy wyłonili 1000 Ambasadorów, którzy przez cały listopad będą zachęcali do czytania w swoich szkołach. Uczennice szkoły: Izabela Podgórska, Katarzyna Sowula, Katarzyna Świerczek, Martyna Pach, Klaudia Stachura zakwalifikowały się do programu i uzyskały zaszczytny tytuł Ambasadora Akcji. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się przejść rekrutację i cała nasza piątka weźmie udział w promocji czytelnictwa w naszej szkole-powiedziała Izabela Podgórska. Do udziału w akcji zachęcali uczniów popularni vlogerzy: Historia bez cenzury i EMCE , a na terenie szkoły p. Bożena Fulas.

Organizatorzy Czytaj PL: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa