Festiwal Zawodów

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Festiwal Zawodów

Pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego wCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przy ulicy Kilińskiego 31, w dniach 22- 23 października 2021r. miało miejsce cykliczne wydarzenie-Festiwal Zawodów, w tym roku pod hasłem „Niezawodnie zawodowo”.

Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa zawodowego w naszym rejonie oraz dostarczenie uczniom klas VIII szkół podstawowych oraz ich rodzicom informacji na temat zawodów poszukiwanych na rynku pracy. Ósmoklasiści na specjalnie przygotowanych stanowiskach zawodowych mogli wykonać proste próby, za wykonanie których otrzymywali certyfikaty,które brały udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Uczestnicy Festiwalu mogli zapoznać się z zakresem obowiązków i warunkami pracy na stanowisku w określonym zawodzie,ocenić swoje predyspozycje do wykonywania  określonych zawodów,skonfrontować  posiadaną wiedzę i umiejętności  z własnymi  wyobrażeniami o zawodzie.

Podczas Festiwalu odbyła się Gala Mistrzów w zawodzie. Najlepsi uczniowie w określonym zawodzie otrzymali z rąk dyrektora szkoły pana Jacka Górskiego dyplom oraz nagrodę rzeczową. Festiwal zaszczycili swoją obecnością: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Mateusz Bochenek, Pani Aldona Barańska - główny specjalista w Wydziale Edukacji oraz dyrektor Biura Poselskiego - Pani Joanna Szcześciak.

Przez dwa dni trwania Festiwalu odwiedziło nas ponad 550 ósmoklasistów i około 50 rodziców.