Finał II Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Transporcie Kolejowym pt. „Czas na… Kolej”!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Finał II Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Transporcie Kolejowym pt. „Czas na… Kolej”!

W Legnicy, w dniu 1 grudnia odbył się finał II edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Transporcie Kolejowym „Czas na… Kolej!” Technikum Nr 4 Transportowe reprezentowała drużyna w składzie: Tomasz Deska kl. 4KT, Filip Jachym kl. 3KL, Kacper Wlaźlak kl. 3KL, Grzegorz Wójcik - kl. 3KL.  Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 12 najlepszych drużyn z całej Polski, które zostały wyłonione spośród 22 zespołów przystępujących do jesiennych eliminacji. Młodzi pasjonaci kolei musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu: budowy i eksploatacji infrastruktury kolejowej, zasad prowadzenia ruchu pociągów, przepisów bezpieczeństwa, funkcjonowania taboru kolejowego, organizacji transportu oraz współczesnych wyzwań kolejnictwa. Rywalizacja była niezwykle wyrównana – a różnice punktowe między drużynami okazały się symboliczne. Do finału olimpiady trafiło sześć najlepszych drużyn, w tym i nasi reprezentanci. Drugi etap finału polegał na ćwiczeniu praktycznych umiejętności. Na przygotowanych stanowiskach drużyny wykonywały zadania odzwierciedlające realne czynności związane z eksploatacją i utrzymaniem taboru oraz infrastruktury kolejowej. Wśród zadań znalazły się m.in.: złożenie sprzęgu powietrznego, pomiar sworzni i tulei, montaż zamka trzpieniowego, kompletacja pulpitu kostkowego, pomiar profilu koła, złożenie cewki zaworu elektromagnetycznego. Reprezentanci Technikum nr 4 uplasowali się tuż za podium, zajmując ostatecznie szóste miejsce! Cieszymy się niezmiernie, że nasi uczniowie znajdują się w ścisłej kolejowej elicie wśród uczniów szkół technicznych całego kraju. Turniej został zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy. Naszą drużynę  do udziału w Turnieju przygotowywał nauczyciel przedmiotów kolejowych p. Konrad Łazarz. Uczniowie udali się do Legnicy i przez cały dzień trwania rozgrywek pozostawali pod opieką p. Dagmary Piotrowskiej-Mrzyczek. Dziękujemy serdecznie i gratulujemy sukcesu! 

 

 

Galeria zdjęć: