„KILIŃSKI” Z TYTUŁEM SZKOŁY ZAWODOWEJ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „KILIŃSKI” Z TYTUŁEM SZKOŁY ZAWODOWEJ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatroniczne im. Jana Kilińskiego CKZiU w Sosnowcu zostało finalistą ogólnopolskiego konkursu. Decyzją Jury, zdobyło prestiżowy tytuł i statuetkę Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości za Klub Inspiracji Twórczej „Kilińskiego”, którego pomysłodawcą, opiekunem, a także autorem projektu konkursowego jest nauczyciel języka polskiego - Cecylia Bielnik.

Do konkursu, zorganizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy i Partnerstwo na rzecz wsparcia osób młodych, zgłoszono 137 projektów z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 10. finalistów, którzy - uzyskując co najmniej 95% możliwych punktów - zdobyli tytuł oraz statuetkę Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości. Natomiast 19 projektów, które uzyskały 90% - 94% punktów otrzymają „specjalny dyplom dobrej praktyki”, 92 projekty, które uzyskały 60% - 89% punktówotrzymają status „dobrej praktyki”, a 16 projektów, które otrzymały poniżej 60% punktów lub nie przeszły pozytywnie etapu oceny formalnej - odrzucono.

To już IV edycja ogólnopolskiego konkursu, którego głównym celem było„zidentyfikowanie, wybór i rozpowszechnienie najciekawszych rozwiązań podnoszących jakość edukacji zawodowej w Polsce.”

Klub Inspiracji Twórczej „Kilińskiego”, dzięki któremu Technikum nr 5 zdobyło zaszczytny tytuł Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości, został uznany za wyjątkową - zasługującą na  finał „dobrą praktykę”, która - zgodnie z regulaminem konkursu - jest rozumiana jako „sprawdzona, godna naśladowania inicjatywa, często przełamująca dotychczasowe schematy postrzegania pewnych kwestii, nastawiona na rozwiązanie problemu (lub jego części), wykazująca duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę”.

„Dobre praktyki” zgłaszane do konkursu mogą dotyczyć takich obszarów zapewniania jakości w szkolnictwie zawodowym, jak: rozwój szkoły, metody nauczania, kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów,zaspokajane indywidualnych potrzeb uczniów, doradztwo i poradnictwo edukacyjno-zawodowe, współpraca z otoczeniem szkoły (w tym z pracodawcami) i wewnętrzna ewaluacja pracy.

Uroczysta gala finałowa połączona z wręczeniem nagród odbędzie się pod koniec lutego 2020 roku w Warszawie.A już teraz - wszystkich, którzy jeszcze nie poznali licznych i spektakularnych sukcesów Klubu Inspiracji Twórczej „Kilińskiego”- zapraszamy do obejrzenia ekspozycji najważniejszych osiągnięć, która znajduje się na korytarzu szkolnym, na drugim piętrze w budynku Technikum nr 5 i BS nr 7 przy ulicy Kilińskiego 25.