Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Myślę pozytywnie działam efektywnie. Profilaktyka pozytywna w praktyce Debata interdyscyplinarna inaugurująca kampanię „Pasja nie agresja”

Sosnowiecka Muza w dniu 26.02.2020 r. gościła uczestników debaty pn. „Myślę pozytywnie działam efektywnie. Profilaktyka pozytywna w praktyce”.

Debata została zorganizowana przez Wydział Polityki Społecznej Miasta Sosnowca, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu,Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 25.

Honorowy Patronat objął Arkadiusz Chęciński Prezydent Sosnowca, patronat medialny Telewizja Polska S.A oddział w Katowicach oraz Kurier Miejski.

Uroczystego otwarcia dokonał Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Byszewski. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli przedstawiciele różnych środowisk: Poseł na Sejm Mateusz Bochenek, dyrektor biura senatorskiego Senator Joanny Sekuły,  przedstawiciele Rady Miasta, Urzędu Miasta, Sądu, Policji. W debacieuczestniczyli także dyrektorzy, nauczyciele,pedagodzy, psycholodzy oraz uczniowie sosnowieckich szkół.

W pierwszej części debaty eksperci: Andrzej Wojciechowski Główny Specjalista Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Sosnowca, Dorota Szewczyk Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu oraz Marzena Hajdecka psycholog Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25 przedstawili główne założenia profilaktyki pozytywnej oraz zapoznali uczestników z założeniami i planowanym przebiegiem Kampanii „Pasja nie agresja”.

Po wystąpieniu ekspertów odbyła się otwarta część  debaty, w której wzięli udział  zaproszeni goście:

Cezary Podraza -legenda polskiego i światowego kickboxingu wielokrotny mistrz świata, trener, promotor i oficjalny przedstawiciel World Kickboxing Network w Polsce,

Arkadiusz Pan Pawłowski - kabareciarz, stand-uper, youtuber, showman, dziennikarz,

Michał Knafel – artysta, instruktor tańca, półfinalista programu „Got To Dance”.

W krótkim wywiadzie został zaprezentowanyich dorobek oraz największe sukcesy.

W dalszej częścimieli okazję zmierzyć się z pytaniami zadawanymi przede wszystkim przez obecną na sali młodzież. W większości dotyczyły one„recepty”,jak radzić sobie ze słabościami, aby osiągnąć sukces.

W odpowiedzi popłynął jasny i czytelny przekaz, że warto mieć marzenia, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, dążyć do celu, a dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy można osiągnąć sukces.

Po oficjalnym zakończeniu była jeszcze okazja do zrobienia zdjęcia i indywidualnej rozmowy.

Muzycznym akcentem, który wprowadził w klimat kampanii „Pasja nie agresja” był występ młodych utalentowanych wokalistek Mileny Koniecznej i Bianki Persich, uczennic Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25.