Nowy rok szkolny w placówkach CKZiU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Nowy rok szkolny w placówkach CKZiU

Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich

Współpraca z Tauronem Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich CKZiU

Rok szkolny  2022/2023 w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich będzie wyjątkowy.. Po pierwsze, zainteresowanie kierunkami technicznymi oferowanymi przez szkołę przerosło wszelkie oczekiwania. Po drugie, uruchomiony został nowy kierunek nauczania: technik energetyk, który został objęty patronatem przez będziński oddział spółki Tauron Dystrybucja.

1 września 2022 r.  przedstawiciele Tauronu: Aneta Kołodziej- kierownik Wydziału Personalnego, Andrzej Słaboń- kierownik regionu, Dorota Piórkowska, specjalistka do spraw personalnych podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego dokonali oficjalnie otwarcia kierunku technik energetyk, symbolicznie przekazując tablicę informującą o objęciu patronatem. Podpisana obustronna   umowa dotyczy  zatrudnienia  uczniów  na praktykach  miesięcznych, a klasa patronacka oprócz doposażenia pracowni w laptopy i rzutnik zapewni stypendium najlepszym uczniom w wysokości 1500 złotych-przekazał wicedyrektor CKZiU Zbigniew Zalas.

Technikum nr 4 Transportowe

1 września w Technikum nr 4 Transportowym zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Po wcześniejszych spotkaniach uczniów klas starszych z wychowawcami rozpoczęła się uroczystość,  podczas której w gronie społeczności T4 powitaliśmy naszych pierwszoklasistów.
W okolicznościowej akademii uczestniczył Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pan Jacek Górski, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice, absolwenci szkoły oraz uczniowie klas pierwszych. Oficjalnego otwarcia kolejnego roku szkolnego dokonali wspólnie pan dyrektor mgr inż. Jacek Górski oraz wicedyrektor CKZiU pani mgr Ewa Bartosińska. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele pracodawców i wyższych uczelni. Naszymi gośćmi w dniu dzisiejszym byli: pan Krzysztof Plewa Dyrektor Urzędu Transportu Kolejowego Oddział Terenowy w Katowicach, pan Adam Mańka  Politechnika Śląska w Katowicach, pan Zbigniew Gawracz Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu oraz pan Marcin Libiszewski Dyrektor Oddziału Katowice LS Airport Services S.A.
W swoich przemówieniach p. Dyrektor Jacek Górski i p. Dyrektor Ewa Bartosińska ciepło powitali uczniów sześciu klas pierwszych życząc wszystkim zebranym sukcesów, satysfakcji z wykonywanych działań i radości ze wspólnie spędzonych w szkole chwil. W trakcie trwania uroczystości społeczność szkolna uczciła pamięć ofiar II wojny światowej w 83. rocznicę jej wybuchu. Padły również ważne i oczywiste słowa o potrzebie bezpieczeństwa i pokoju na świecie w kontekście wojny w Ukrainie. Uroczystość prowadzili Alicja Półtorak i Teodor Podhajecki. O wrażenia muzyczne uczestników uroczystości zadbały Milena Konieczna i Marta Marszałek.
Po zakończeniu akademii pierwszoklasiści poznali swoich wychowawców i zostali przydzieleni do poszczególnych oddziałów. W tym roku szkolnym wychowawcami klas pierwszych zostali: p Joanna  Cieślik-Krążek, p. Aleksandra Kutrzyk-Nykiel, p. Monika Stępniewska, p. Jacek  Pasierb, p. Michał Choroba i p. Rafał Karcz.
Dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom placówki, uczniom i ich rodzicom życzymy udanego roku szkolnego 2022/2023.

Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatroniczne

Jak co roku, 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023 w „Kilińskim”. W obecności naszych gości - przedstawicieli firm współpracujących z naszą szkołą : pani Marty Wierzbickiej – szefa produkcji Spółdzielni Niewidomych Promet w Sosnowcu oraz pana Gracjana Gwiazdy – kierownika serwisu Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. w Sosnowcu, przywitaliśmy Grono Pedagogiczne i naszych nowych uczniów z klas pierwszych. Życzenia sukcesów, spełnienia marzeń i planów  w nowej szkole przekazali przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartek Bialik oraz pani wicedyrektor Barbara Kowalik. Pani wicedyrektor przypomniała również o rocznicy wybuchu II wojny światowej a następnie przekazała uczniom również życzenia skierowane od Ministra Edukacji i Nauki: „aby  czas szkolnej nauki był niezapomnianą przygodą, okresem zacieśniania koleżeńskich relacji, a nadto – przepustką do realizacji marzeń a także życzenia odwagi w odkrywaniu świata, wytrwałości w dążeniu do obranych celów i wielu osiągnięć”.