Obchody 163. rocznicy Powstania Styczniowego
W sobotę 7 lutego 2026 roku, uczniowie Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich III lb i I l wspólnie z p. Bożeną Fulas oddali hołd bohaterom zrywu z 1863 roku. Młodzież złożyła biało- czerwoną wiązankę kwiatów, symbolizującą pamięć młodego pokolenia o historii regionu. Tegoroczne obchody 163. rocznicy koncentrowały się na upamiętnieniu zwycięskiej bitwy o Sosnowiec, która miała miejsce w nocy z 6 na 7 lutego 1863 roku, kiedy to powstańcy pod dowództwem płk. Apolinarego Kurowskiego zdobyli dworzec Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Dzięki brawurowej akcji na dworcu, Sosnowiec stał się na chwilę centrum wolnej Polski, co odbiło się echem w całej ówczesnej Europie. Udział w tych obchodach to ważna lekcja patriotyzmu. Pokazuje, że historia to nie tylko daty w podręczniku, ale konkretne miejsca, obok których przechodzimy każdego dnia w drodze do szkoły.
Galeria zdjęć:



