Podpisanie umowy z koreańską firmą SK hi-tech battery materials Poland

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Podpisanie umowy z koreańską firmą SK hi-tech battery materials Poland

W dniu 16 lipca 2021r w budynku Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznego im. J.Kilińskiego w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25 odbyło się spotkanie kadry kierowniczej szkoły w osobach: dyrektor Jacek Górski, wicedyrektor Barbara Kowalik z przedstawicielami firmy SK hi-tech battery materials Poland w osobach: Chul Park - Prezes zarządu SKHTBMP, Jason Cho - Lider Grupy Planowania i Serwisu, Ara Lee - Specjalista ds. Administracji. W spotkaniu uczestniczyli również Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca- Pan Zbigniew Byszewski oraz Pan Mateusz Rykała - Wiceprezes, Członek Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spotkanie dotyczyło podpisania umowy o  współpracy CKZiU i SK w zakresie organizacji kursów, staży i innych form szkoleń oraz rekrutacji absolwentów szkoły  na stanowiska proponowane przez koreańską firmę.

Firma zaproponowała utworzenie klasy patronackiej, sponsorowanie konkursów i działań zawodowych oraz  zakup  najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych  niezbędnych w kształceniu w zawodach technik mechatronik i technik elektryk oraz w branżowej szkole I stopnia - elektryk i mechatronik. Dzięki współpracy powstanie bardzo nowoczesna pracownia mechatroniczna o wartości kilkuset tysięcy złotych.

SK technology od kwietnia 2019r stała się spółką zależną, należącą do grupy SK innovation. Powstała ze względu na bardzo dynamiczny rozwój na rynku materiałów elektrycznych. Obecnie ma dwa obszary działalności : produkcja separatorów do baterii litowo-jonowych (LiBS/CCS) oraz elastycznych ekranów do urządzeń elektronicznych.

Przedstawiciele firmy po obejrzeniu we wrześniu 2020r pracowni oraz warsztatów szkolnych, widząc ogromny potencjał wspólnych działań, potwierdzili wysoki poziom działania szkoły oraz wyrazili zainteresowanie  nawiązaniem  szerokiej współpracy na wielu płaszczyznach, co sfinalizowała podpisana umowa.