Ślady przeszłości w obiektywie

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Ślady przeszłości w obiektywie

5.06.2019r. w murach CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska  odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego:Ślady  przeszłości w obiektywie.Honorowy patronat nad  konkursem objął Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński.W III edycji konkursu zależało nam na pokazaniu wpływu Unii Europejskiej na rozwój Zagłębia Dąbrowskiego, upowszechnianiu wiedzy na temat naszego regionu i kreowaniu umiejętności poszukiwania oraz analizy śladów przeszłości wokół nas- przekazał- witając gości- wicedyrektor CKZiU p. Zbigniew Zalas. Zadaniem uczestników zmagań fotograficznych było  ukazanie budynków, przedmiotów, miejsc, które były świadkiem przeszłości,zarówno wielkich wydarzeń, jak i przeszłej codzienności w Zagłębiu Dąbrowskim. Nagrody dla najlepszych autorów prac wręczył Przewodniczący Rady Miasta Sosnowca- Pan Mateusz Bochenek, który podkreślił znaczenie utożsamiania się młodych ludzi z „małą ojczyzną” i podziękował organizatorom za twórczy wkład w promocję miasta.Dyrektor Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego Pan Dariusz Nawrot wręczył nagrody ufundowane przez Pałac Schoena i zaznaczył wartość dbania o lokalny patriotyzm, zwłaszcza, że Zagłębie Dąbrowskie to region z własną historią. I, II, III miejsca zdobyli uczniowie SP nr 6 oraz Gimnazjum nr 16 , wyróżnienia przyznano uczniom z SP nr 46  oraz Gimnazjum nr 27 w Sosnowcu. Zainteresowanie konkursem przeszło  najśmielsze oczekiwania, dlatego trudno było dokonać obiektywnej oceny przysłanych prac-dodała organizatorka kolejnej już odsłony konkursu p. Bożena Fulas. Prace będzie można podziwiać na wystawie w Urzędzie Miasta.Patronat medialny: Wiadomości Zagłębia i Kurier Miejski.