Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Technikum nr 2 Architektoniczno-Budowlanego współorganizatorem tegorocznych obchodów Dnia Niepodległości

10.11.2016.

Uczniowie Technikum nr 2 Architektoniczno-Budowlanego wraz z Oddziałem PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu byli współorganizatorami Rajdu Niepodległości Wokół Trójkąta Trzech Cesarzy.
Od godzin porannych, kiedy szron upiększał znikające jesienne kolory na ścieżkach do "Rybaczówki" uczniowie naszej szkoły i IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica oraz Gimnazjum nr 26 wędrowali wzdłuż Czarnej Przemszy do miejsca, gdzie Biała i Czarna Przemsza oddzielały Niemcy, Rosję i Austro-Węgry, a teraz znajduje się Obelisk Pamięci o dawnym podziale Europy i jej zjednoczeniu.
Na Trójkącie Trzech Cesarzy młodzież wzięła udział w uroczystościach upamiętnienia 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę wraz z przedstawicielami rad dzielnic, politykami i prezydentem Sosnowca Arkadiuszem Chęcińskim.