WYRÓŻNIENIE KAMILA GROCIAKA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> WYRÓŻNIENIE KAMILA GROCIAKA

W poniedziałek, 27 lutego 2023 roku  - przed 1 marca - Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych - w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bytomiu odbyła się uroczysta gala finalistów VIII Wojewódzkiego Konkursu Multimedialnego „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” zorganizowanego przez Posła do Parlamentu Europejskiego, panią Jadwigę Wiśniewską, pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, Wojewody Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty.
Na konkurs wpłynęło 552. prace ze 158. szkół województwa śląskiego. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 10. uczniów ze szkół podstawowych i 10. ze szkół ponadpodstawowych.
Na konkurs uczniowie mogli przysyłać prezentacje multimedialne, krótkometrażowe filmy, animacje i teledyski. Pomimo różnorodności możliwych do wyboru form wypowiedzi, Jury oceniało prace w jednej, zbiorczej kategorii multimedialnej. Preferowaną formą przekazu okazały się krótkie filmy dokumentalne. Dlatego tym większym powodem do dumy dla „Kilińskiego” jest fakt, że Jury tego patriotycznego i jednocześnie prestiżowego konkursu wyróżniło prezentację multimedialną autorstwa Kamila Grociaka, ucznia klasy 4 AP5 Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznego im. Jana Kilińskiego CKZiU w Sosnowcu, która powstała pod kierunkiem pani Cecylii Bielnik, opiekuna Klubu Inspiracji Twórczej „Kilińskiego”.
Merytoryczna, techniczna i estetyczna wartość pracy konkursowej ucznia naszej szkoły zwróciła szczególną uwagę pani Poseł do PE, Jadwigi Wiśniewskiej, która wyraziła swoje uznanie w czasie indywidualnej rozmowy z Kamilem i panią Cecylią Bielnik.
Po uroczystej gali, Kamil – w towarzystwie wicedyrektora CKZiU, pani Barbary Kowalik oraz merytorycznego i artystycznego opiekuna pracy konkursowej, pani Cecylii Bielnik - rozmawiał również ze Śląskim Kuratorem Oświaty, panią Urszulą Bauer, która nie tylko gratulowała Mu sukcesu
w wojewódzkim konkursie, ale także wykazała zainteresowanie Jego edukacyjnymi i zawodowymi planami. Ważną chwilą dla ucznia i nauczyciela z „Kilińskiego” była także krótka rozmowa z kombatantem - panem Stanisławem Paziem, prezesem śląskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz z dyrektorem katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, panem Andrzejem Sznajderem.
Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Budowlanych w Bytomiu uświetnili uroczystość pokazem musztry, a przede wszystkim, przypominając słowa przysięgi wojskowej, którą składali żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych.
Uroczystą galę zakończył występ Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych w Bytomiu pod batutą kapelmistrza, Krystiana Siwka oraz chóru uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu.
Gratulujemy wyróżnienia! Życzymy kolejnych sukcesów!

link do prezentacji: