Występ grupy teatralnej Technikum nr 4

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Występ grupy teatralnej Technikum nr 4

Tegoroczne Obchody Dnia Edukacji Narodowej dla Miasta Sosnowca uświetnili swoim występem  nasi uczniowie, którzy w Sali Koncertowej MUZA przedstawili program pt. „Ocalić od zapomnienia”. Sięgając do odległych czasów  naszego regionu, zajrzeli w karty historii, aby pokazać, jak ważną rolę dla rozwoju naszego Miasta odegrali na przestrzeni wieków nauczyciele i wychowawcy kolejnych pokoleń. Z ich inspiracji mieszkańcy pobudowali młyny na rzekach, walczyli pod Grunwaldem, zbudowali pociąg pancerny, by zdobyć Dworzec Główny podczas powstania styczniowego, a w czasach II wojny światowej prowadzili tajne nauczanie, płacąc za to najwyższą cenę ze swego życia. W te kolejne sceny uczniowie nasi wczuli się całym sercem i z wielką wrażliwością odegrali swoje role, wzruszając widzów i zapalając we wszystkich płomień nadziei na nowe czasy. To była wspaniała przygoda i niezapomniane chwile tych wspólnych, pięknych przeżyć.