XV Rajd Szlakami Powstania Styczniowego

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> XV Rajd Szlakami Powstania Styczniowego

W dniu 6.02.2017 r. grupa uczniów Technikum Architektoniczno-Budowlanego wzięła udział w upamiętnieniu 154 rocznicy walki i zdobycia, podczas powstania styczniowego, Dworca PKP w Sosnowcu, przez oddział dowodzony przez Apolinarego Kurowskiego .
Po odśpiewaniu hymnu narodowego i przemówieniu prezydenta Mateusza Rykały
pod tablicą upamiętniającą wspomniane wydarzenia, złożona została wiązanka kwiatów. Od tego momentu, jako współorganizatorzy XV Rajdu Szlakami Powstania Styczniowego, rozpoczęliśmy naszą zimową wędrówkę.  Początek trasy znajdował się w centrum Maczek, dalej szliśmywzdłuż Białej Przemszy, wzdłuż torów kolejowych, przechodząc przez tunele i wiadukty. Z uśmiechem na ustach, śnieżkami w rękach iw super humorach dotarliśmy do Trójkąta Trzech Cesarzy. Po przejściu ponad 10 kilometrów, dbając jako odpowiedzialni, za bezpieczeństwo uczestników Rajdu trafiliśmy do Szkoły Podstawowej nr 21 na pyszną pomidorówkę. Zadowoleni i mądrzejsi o nową wiedzę i doświadczenie w organizowaniu imprez turystycznych, z pucharami za udział w rajdzie, wróciliśmy do szkoły.

Serdeczne podziękowania dla PTTK w Sosnowcu, a szczególne dla grupy uczniów naszej szkoły dbającej o bezpieczeństwo i asekurującej uczestników na podejściach i zejściach na trasie rajdu!!!