Aktualności

Strona główna >> Aktualności

Człowiek – najlepsza inwestycja!

UE.png (2014-03-17 18:53:13)

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


W dniu 1 marca 2014 roku spotkała się jego Grupa Sterująca projektu pn. „STAŻE DLA UCZNIÓW CKZiU W SOSNOWCU SZANSĄ NA LEPSZY START“ realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W skład Grupy Sterującej wchodzą przedstawiciele firmy INTER-COMMUNICATIONS Beata Odrzywolska-Kokoszka (Lider projektu) i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 25 (Partner projektu).

W trakcie posiedzenia Grupy Sterującej ustalono m.in. zasady rekrutacji uczestników projektu, które zostaną zawarte w Regulaminie projektu.


Na swoim drugim posiedzeniu, które odbyło się w dniu 11 marca 2014 roku, Grupa Sterująca projektu pn. STAŻE DLA UCZNIÓW CKZiU W SOSNOWCU SZANSĄ NA LEPSZY START przyjęła Regulamin projektu. W najbliższym czasie Regulamin ten zostanie opublikowany na stronach internetowych Lidera projektu - firmy Inter-Communications Beata Odrzywolska-Kokoszka i Partnera projektu - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25


UE.png (2014-03-17 18:53:13)

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Realizatorzy projektu pn. STAŻE DLA UCZNIÓW CKZiU W SOSNOWCU SZANSĄ NA LEPSZY START
Firma Inter–Communications Beata Odrzywolska–Kokoszka z siedzibą Trzebini
oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu

zapraszają Przedsiębiorców i Firmy z terenu województwa śląskiego do współpracy

Korzyści dla pracodawcy prowadzącego staż:

  • refundacja części wynagrodzenia dla opiekuna stażu,
  • możliwość poznania uczestników projektu, co umożliwi zatrudnienie osób najbardziej pracowitych i kompetentnych w razie takiego zapotrzebowania,
  • wyposażenie stanowisk pracy uczestników projektu w okresie realizacji stażu,
  • wsparcie zakładu pracy w trudnym okresie urlopowym przez stażystów, jako pracowników pomocniczych – zgodnie z Indywidualnymi Programami Staży.

Staże dotyczą uczniów kształcących się w zawodach:

technik analityk, technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, monter izolacji budowlanych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz, technik cyfrowych procesów graficznych, eksploatacji portów i terminali, technik górnictwa podziemnego, technik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, lakiernik, elektromechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, technik transportu kolejowego, technik logistyk, technik elektryk, elektryk, technik mechanik, technik mechatronik, fototechnik, technik ochrony środowiska, technik spedytor, technik mechanik lotniczy, cukiernik, fotograf, fryzjer, kucharz, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, ogrodnik, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, stolarz.

Współpraca z pracodawcami polega na realizacji 150 godzinnych staży przez Uczestników Projektu będących uczniami techników i zasadniczych szkół zawodowych wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

Przedsiębiorcy i Firmy zainteresowane współpracą proszeni są o zgłoszenie się do Biura Projektu mieszczącego się w budynku szkolnym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (Sosnowiec, ul. Kilińskiego 31, parter, pok. 17) lub skontaktowanie się telefoniczne z koordynatorem projektu (tel. 784 993 870).

Projekt jest realizowany w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.


W ramach projektu przeprowadzono staże dla 100 uczennic i uczniów uczących się w ośmiu szkołach zawodowych wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z siedzibą w Sosnowcu przy ulicy Jana Kilińskiego 25, tj.: Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2, Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 Architektoniczno – Budowlanej, Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7 Samochodowo – Mechatronicznej, Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej, Technikum nr 2 Architektoniczno – Budowlanego, Technikum nr 4 Transportowego, Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego, Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska.

Dokumenty aplikacyjne złożyło 231 osób, z czego zgodnie z Wnioskiem o dofinansowanie projektu do udziału w projekcie zakwalifikowano 100 osób.

Staże były realizowane w 18 Firmach, tj.: Huta „Buczek” Sp. z o.o. w Sosnowcu, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Esal” w Sosnowcu, Firma Handlowo Usługowa „Piekuś” w Tychach, Szkółka Drzew i Krzewów „Kapias” w Będzinie, Firma „Jacek” Jacek Barański w Sosnowcu, Silver Predict Sp. z o.o. w Imielinie, Sped Trans Polska Sp. z o.o. w Katowicach, Firma Handlowa „Nowa” s.c. w Sosnowcu, Spółdzielnia Niewidomych „Promet” w Sosnowcu, Europejska VII Sp. z o.o. Hotel „Szafran” w Czeladzi, „Elkana” S.J. T. Jagła, M. Kamiński, Zb. Małys w Sosnowcu, Apator Mining Sp. z o.o. w Katowicach, „L’emir” I. Juszczyk, H. Juszczyk S.J. w Dąbrowie Górniczej, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Mateusz s.c. w Mysłowicach, BJ Ecopasshouse AB S.A. w Sosnowcu, BLM Service S.J. w Dąbrowie Górniczej, GTL-Service Sp. z o.o. w Pyrzowicach, PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu.

Staże zrealizowano w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2014 roku w następujących zawodach: technik cyfrowych procesów graficznych, technik analityk, ogrodnik, architekt krajobrazu, technik architektury krajobrazu, technik spedytor, technik elektryk, elektromechanik, cukiernik, kucharz, technik budownictwa, monter izolacji budowlanych, monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, technik eksploatacji portów i terminali, technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik transportu kolejowego, technik mechatronik, sprzedawca, kasjer.

46% wszystkich Uczestników projektu stanowiły kobiety.

29% wszystkich Uczestników projektu stanowiły osoby niepełnosprawne.

W ramach projektu wyposażenie pracowni CKZiU w Sosnowcu wzbogaciło się o:

dla zawodu Technik budownictwa: 4 stanowiska komputerowe z oprogramowaniem, rzutnik multimedialny z ekranem wolno stojącym, oprogramowanie do projektowania architektonicznego, dalmierz;

dla zawodu Technik cyfrowych procesów graficznych: oprogramowanie służące do ręcznej impozycji, oprogramowanie do projektowania graficznego;

dla zawodów Techniki elektryk i elektryk, kamerę termowizyjną, pirometr, higrometr, tablicę symulacyjną uszkodzeń i nieprawidłowości, tablicę demonstracyjną, program do tworzenia protokołów, antenę GPS;

dla zawodu Technik eksploatacji portów i terminali: dwa podajniki rolkowe, sześć skanerów ręcznych do czytania kodów kreskowych, sześć ręcznych wykrywaczy metali, sześć walizek podróżnych jako bagaż rejestrowany, sześć toreb podróżnych jako bagaż podręczny;

dla zawodu Technik spedytor: wózek paletowy, wózek podnośnikowy, wagę paletową, oprogramowanie transportowe, oprogramowanie magazynowe, oprogramowanie do wyznaczania trasy przejazdu, 4 zestawy komputerowe.

Poza wymienionymi urządzeniami i oprogramowaniem zakupiono również wiele sprzętu, którego wartość jednostkowa nie przekracza 350,00 zł.