Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Debata "Bezpiecznie w dorosłość. Założenia profilaktyki integralnej w obszarze HIV i AIDS"

1 grudnia, w Światowym Dniu AIDS w Akademii Humanitas odbyła się debata interdyscyplinarna "Bezpiecznie w dorosłość. Założenia profilaktyki integralnej w obszarze HIV i AIDS". W debacie wzięła udział młodzież sosnowieckich szkół, a także nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy i zaproszenie goście.
Organizatorzy debaty:
• Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sosnowcu reprezentowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego panią Barbarę Koleżyńską
• Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25 reprezentowane przez dyrektora Zbigniewa Zalasa
• Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu reprezentowany przez Naczelnika Wydziału panią Joannę Gronczewską
• Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu reprezentowany przez Naczelnika Wydziału panią Katarzynę Wanic
• Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu reprezentowany przez Dyrektora panią Dorotę Szewczyk
• Zespół Szkół w Sosnowcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach reprezentowany przez Dyrektora panią Agnieszkę Olszowy
• Akademia Humanitas  reprezentowana przez Dziekana Nauk Stosowanych panią Ewę Krauz
Debatę otworzył Prezydent Sosnowca, p. Arkadiusz Chęciński.  Zebranych powitała Dziekan Nauk Stosowanych Akademii Humanitas pani Ewa Krauz.
Moderatorem debaty był p. Roman Bodzioch, a w roli ekspertów wystąpili p. Grażyna Skirmuntt z ROM-E Metis, p. Maria Siwek z Polskiego Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii, p. Marzena Hajdecka - psycholożka reprezentująca nasze Centrum oraz dobrze znany szerokiej publiczności Arkadiusz Pan Pawłowski - amerykanista, twórca internetowy.
Organizacyjnie nieocenieni okazali się p. dyr. Michał  Waśniewski, p. Lidia Kurek i p. Katarzyna Piętak - Zgajewska, a także uczniowie Technikum nr 5, którzy sprostali najtrudniejszym wyzwaniom: Iwo. Barański 4ST, Bartosz Kaczer, Jakub Baryła, Kamil Błeszyński i Patryk Kowalczyk 2SM.
Szczególna rola przypadła uczennicy Technikum nr 4 Milenie Koniecznej, która utworem grupy Queen „The Show Must Go On”muzycznie wprowadziła uczestników w tematykę Debaty.
Poruszono wiele ważnych kwestii w tematyce HIV i AIDS, który czasem wydaje się należeć do przeszłości, a tak naprawdę stale jest obecny i nie można przestać o nim mówić. Było ciekawie i inspirująco, i na pewno nie poprzestaniemy na tej jednej inicjatywie