Konferencja „Szkoła zawodowa od-nowa”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Konferencja „Szkoła zawodowa od-nowa”

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Kilińskiego odbyła się wczoraj konferencja „Szkoła zawodowa od-nowa”. Konferencja odbyła się pod patronatem Pani Senatorki Joanny Sekuły oraz pod patronatem Pana Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

Gośćmi konferencji byli Parlamentarzyści związani z obszarem edukacji i naszym regionem, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej - Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Śląski Kurator Oświaty, Prezydenci miast regionu, samorządowcy, pracodawcy, dyrektorzy szkół zawodowych naszego regionu, nauczyciele, doradcy zawodowi, rodzice, absolwenci szkół zawodowych, uczniowie.

Celem wydarzenia było wypracowanie i przedstawienie Ministerstwu Edukacji Narodowej rekomendacji dotyczących obszaru szkolnictwa zawodowego.

W pierwszej części konferencji odbyły się wystąpienia:

„Kształcenie zawodowe krajach Unii Europejskiej”- Pani Senatorka Rzeczypospolitej Polskiej , Joanna Sekuła,

„Edukacja zawodowa od nowa. Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?” Pan Piotr Bartosiak- Dyrektor Departamentu Strategii Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego- MEN,

„Rozwijanie egzaminów zawodowych na potrzeby zmieniającego się świata pracy”- Pan Horacy Dębowski- Wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie

„Projektowanie, realizacja i ocena efektów kształcenia jako elementy kształcenia zawodowego”- Pan Zbigniew Zalas- Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

W drugiej części konferencji odbyła się praca w trzech zespołach panelowych:

1.„ W zespole lepiej doskonalimy pracę szkoły”

2.” Szkoła- pracodawcy-partnerstwo w kształceniu zawodowym”

3. „Uczeń- praktyk-ekspert”

Wydarzenie zakończono przedstawieniem wniosków i sugestii dotyczących zmian w kształceniu zawodowym, które zostaną przesłane jako rekomendacje dla Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Autorem zdjęć jest Kacper Białas uczeń kl. 2SO Technikum nr 4 Transportowego