Pamięć `81

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Pamięć `81

GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE

– 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!

Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu  realizuje kuratoryjny projekt pamięć `81. Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli, a nad całością czuwa wicedyrektor CKZiU p. Zbigniew Zalas. Jego głównym celem jest przygotowanie młodzieży do świadomego przeżywania 40.rocznicy wprowadzenia  w Polsce stanu wojennego. Świadkiem tych wydarzeń był kombatant II wojny światowej mjr w st. spoczynku p. Zygmunt Ociepka, który opowiadał , jak wyglądała rzeczywistość  tamtych czasów. Wstęp online wygłosił Rektor  dr hab. Michał Kaczmarczyk  prof.WSH Humanitas . W spotkaniu wziął udział  Poseł na Sejm Rzeczypospolitej p. Mateusz Bochenek, który wspólnie z dyrektorem Biura Poselskiego panią Joanną Sześciak zwiedzili mobilną wystawę IPN oraz kącik patriotyczny przygotowany przez koordynatora projektu p. Bożenę Fulas i klasę IIgb.  Muzyczny przerywnik czasów stanu wojennego zapewniła uczennica Agata Czapla.