Spotkanie w Gdańsku

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Spotkanie w Gdańsku

W ostatnich dniach czerwca 2023 uczniowie Technikum nr 5, Technikum nr 2 oraz Technikum nr 6 brali udział w projekcie „Pasje nie znają granic” w ramach programu Erasmus+.  W projekcie udział wzięło 20 uczniów (10 osób z CKZiU w Sosnowcu i 10 osób z Wyższej Szkoły Zawodowej nr 19 w Drohobyczu w Ukrainie). Spotkania młodzieży w ramach projektu, odbywały się początkowo on-line (marzec – czerwiec) a następnie na początku wakacji spotkaliśmy się w Krakowie. Wtedy poznaliśmy się bliżej, polubiliśmy się i mimo, że to był tylko tydzień, ciężko było nam się rozstać. Jakież było zatem nasze zdziwienie i radość, gdy w ramach pobytu w Gdańsku, gdzie uczestniczyliśmy jako obserwatorzy w największym w Europie wydarzeniu związanym z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności EuroSkills 2023, spotkaliśmy naszych przyjaciół z Ukrainy. Zaskoczenie i radość była obustronna, bo również nasze ukraińskie koleżanki nie wiedziały, że tu będziemy. Okazało się, że nasz wyjazd wzbogaciliśmy o wspólne zwiedzanie Trójmiasta.