Strefa relaksu w Technikum nr 6

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Strefa relaksu w Technikum nr 6

Wyposażenie

W ramach programu Amazon STEM Kindloteka w naszej szkole  pojawiła się Kindloteka! To specjalnie zaaranżowana przestrzeń, stworzona do czytania, zajęć robotycznych, relaksu, ciszy, odpoczynku.

Kolejna strefa  Kindloteki  wyposażona została  w  meble z Ikei, dzięki czemu został  stworzony komfortowy kącik humanistyczny,.Księgozbiór,  multimedia , roboty, wygodne pufy, półki z kwiatami i książkami, ciepły dywan stanowią doskonałą, nowoczesną aranżację dla potrzeb zarówno nauczycieli, jak i uczniów-podkreśla wicedyrektor CKZiU p. Aleksandra Karwat.Dzięki nim uczniowie będą mogli czytać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, przygotować się do zajęć-dodał przewodniczący szkoły Błażej Urgacz .

Początki Kindloteki

Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich zostało zgłoszone do programu Amazon STEM Kindloteka realizowanego przez Amazon i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog przez p. Bożenę Fulas. Zgłoszenia przebiegały kilkuetapowo. Pierwszy etap to zgłaszanie placówek przez pracowników Amazona. Drugi etap to weryfikacja zgłoszonych placówek i trzeci etap – głosowanie pracowników i ostateczny wybór placówek. Przeszliśmy pozytywnie wszystkie etapy i można było przystąpić do realizacji.

Program STEM

Celem programu jest popularyzacja edukacji według nowoczesnego modelu STEM oraz stwarzanie możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości. Model edukacji STEM to idea holistycznego podejścia do procesu nauczania i uczenia się, integrowania różnych dziedzin wiedzy i rozwijania m.in. takich umiejętności jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, kreatywność i współpraca.