SUKCES WOJCIECHA KURKA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> SUKCES WOJCIECHA KURKA

Wojciech Kurek, uczeń klasy 5AP5 Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznego im. Jana Kilińskiego CKZiU w Sosnowcu, od najmłodszych lat, systematycznie rozwija swój talent w zakresie języka angielskiego. Maturzysta z „Kilińskiego” zdobył Certificate in Advanced English (CAE) Poziom C1 -prestiżowy, międzynarodowy dokument potwierdzający Jego wybitne umiejętności w zakresie języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Certyfikat umożliwia studia w języku angielskim w kraju i za granicą. Zwalnia z egzaminów końcowych z języka angielskiego oraz umożliwia udział w programach wymiany międzyuczelnianej. Gwarantuje również zdobycie pracy w środowisku angielskojęzycznym. Uznaje go ponad 6000 uczelni i firm oraz instytucji państwowych na całym świecie. Honorują go najlepsi, najbardziej znani pracodawcy. Ponadto, ten prestiżowy certyfikat jest honorowany przez MSZ jako potwierdzenie umiejętności językowych do nadania stopnia dyplomatycznego. Uznaje go także Ministerstwo Edukacji Narodowej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych przewodnika turystycznego i pilota wycieczek.
Warto przypomnieć, że egzamin C1 Advanced składa się z czterech części: Reading (czytanie ze zrozumieniem), Use of English (test gramatyczno-leksykalny), Writing (pisanie) i Listening (słuchanie). Do części ustnej przystępuje się w innym lub tym samym dniu i zdaje się w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.

Wicedyrektor CKZiU, pan Michał Waśniewski pogratulował Wojtkowi Kurkowi spektakularnego sukcesu, a przy okazji tego szczególnego spotkania rozmawiał z tegorocznym maturzystą na temat wybranego kierunku studiów i wymarzonej pracy.
Do gratulacji dołączyli się także nauczyciele języka angielskiego, pan Jerzy Koc i pan Robert Krawczyk, a także wychowawca 5AP5, pani Cecylia Bielnik, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych oraz koledzy z klasy i inni uczniowie z „Kilińskiego”.

Dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami, Wojtek Kurek spotkał się z uczniami klasy 2MT. Zachęcał ich do systematycznej nauki języka angielskiego i podjęcia starań o uzyskanie międzynarodowego certyfikatu. Rozmawiając z młodszymi kolegami w języku polskim i angielskim, wykazał się wysoką kulturą osobistą i wyjątkowymi umiejętnościami komunikacyjnymi.

W najbliższym czasie, maturzysta z „Kilińskiego” zamierza zdać kolejny, prestiżowy egzamin z języka angielskiego, tym razem na poziomie zaawansowanym – biznesowym: C1 Business Higher, wcześniej znanym jako Cambridge English: Business Higher (BEC Higher), który pomaga uzyskać praktyczne umiejętności językowe potrzebne do pracy na wyższym szczeblu w międzynarodowym biznesie.

Gratulujemy! Życzymy kolejnych, spektakularnych osiągnięć oraz spełnienia marzeń edukacyjnych i zawodowych.

Pliki do pobrania:
PDF icon wojtek_kurek_certyfikat.pdf125.05 KB