UMOWA PARTNERSKA Z OGRODEM BOTANICZNO-ZOOLOGICZNY CEE EGZOTARIUM

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> UMOWA PARTNERSKA Z OGRODEM BOTANICZNO-ZOOLOGICZNY CEE EGZOTARIUM

15 lutego 2024 roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 25  podpisało umowę partnerską z  Ogrodem  Botaniczno-Zoologiczny CEE Egzotarium - w Sosnowcu, ul. Piłsudskiego 116  znajdującym się w strukturze Sosnowieckiej Sieci Szerokopasmowej Sp. z o. o..Ze strony CKZiU umowę podpisał dyrektor Zbigniew Zalas, Egzotarium reprezentowała Pani Dyrektor Marlena Siwiec.

Współpraca została podpisana na rzecz podniesienia jakości i atrakcyjności kształcenia praktycznego uczniów kształcących się w Technikum nr 2 Architektoniczno - Budowlanym na kierunku technik architektury krajobrazu.

Porozumienie zakłada:

- objęcie przez  Egzotarium patronatem  kierunku kształcenia technik architektury krajobrazu
w Technikum nr 2 Architektoniczno – Budowlanym.

- umożliwienie przeprowadzania zajęć praktycznych dla uczniów klas I - II kształcących się
w zawodzie technik architektury krajobrazu na terenie i z wykorzystaniem bazy  Egzotarium.

- umożliwienie odbycia miesięcznych praktyk zawodowych uczniom klas III i IV kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu.

- podejmowanie wspólnych inicjatyw skierowanych do społeczności lokalnych.

Współpraca z Ogrodem  Botaniczno-Zoologiczny CEE Egzotarium pozwoli uczniom Technikum nr 2 na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych.