Z WIZYTĄ U WETERANA DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Z WIZYTĄ U WETERANA DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ

We wtorek, 20 czerwca 2023 roku Kamil Grociak (4AP5) z wychowawcą, panią Cecylią Bielnik odwiedzili pana majora w st. spocz. Zygmunta Ociepkę, który wcześniej - 17 maja gościł na lekcji języka polskiego w klasie 4AP5 w Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznym im. Jana Kilińskiego CKZiU w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 25.
Kamil - w imieniu pani wicedyrektor Barbary Kowalik, wychowawcy i wszystkich uczniów klasy 4AP5 - wręczył panu Zygmuntowi Ociepce podziękowanie ze zdjęciem z tego ważnego dla „Kilińskiego” spotkania oraz dwie monografie szkoły z podpisami autorów i dedykacjami,  w których, znalazły się, m.in. słowa: w podziękowaniu za wspieranie w rozwoju patriotycznych
postaw wśród uczniów (…)
W czasie kilkugodzinnej, przepełnionej serdecznością wizyty, pan Ociepka wspominał swoją edukację, trudne dla Polski czasy i tęsknotę za szkołą, do której nie zawsze mógł uczęszczać.
Bardzo szczerze opowiadał o swojej rodzinie, drugiej wojnie światowej i latach po jej zakończeniu.
Raz po raz się wzruszał, zamyślał i zawieszał głos, a za chwilę żartował, opowiadając zapamiętane, zabawne historie z czasów szkolnych. Osobiste i rodzinne fotografie oraz różnego typu pamiątki stanowiły integralną część życiowych historii, o których mówił w ciepłej, domowej atmosferze. Okazało się, że pan Zygmunt Ociepka jest jedną z tylko trzech osób w Sosnowcu, które posiadają legitymacjęczłonkowską Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej wydaną w 2015 roku przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie.
Weteran drugiej wojny światowej, pan mjr w st. spocz. Zygmunt Ociepka był tak wzruszony odwiedzinami, że na pamiątkę spotkania obdarował panią Cecylię Bielnik wyjątkowym, patriotycznym prezentem - Medalem Niepodległości Miasta Sosnowca wykonanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W czasie tych szczególnych odwiedzin,Kamil Grociakgodnie reprezentował uczniów klasy 4AP5 Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznegoim. Jana Kilińskiego CKZiU w Sosnowcu, wykazując się bardzo wysoką kulturą osobistą, taktem i szacunkiem dla tak wyjątkowego rozmówcy, jakim jest pan Zygmunt Ociepka.