EUROPEJSKI CERTYFIKAT DLA „KILIŃSKIEGO”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> EUROPEJSKI CERTYFIKAT DLA „KILIŃSKIEGO”

Technikum nr 5 im. Jana Kilińskiego CKZiU w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25 otrzymało Certyfikat podpisany przez KE Dyrektora Generalnego ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury, Georg’aHaeuslera potwierdzający udział naszej szkoły w pierwszej edycji Dnia Autorów Europejskich.
Treść Certyfikatu zawiera słowa podziękowania „za zaangażowanie w promocję czytelnictwa wśród młodych ludzi i pokazywanie im różnorodności literatury europejskiej.”

Wydarzenie, którego dotyczy Certyfikat, odbyło się 27 marca 2023 roku. Spotkaniu czytelniczemu z literaturą europejską w „Kilińskim” przyświecało hasło: „Nie tylko Szekspir…” nadające tej imprezie kulturalnej nie tylko wymiar europejski, ale także szczególny, wewnętrzny charakter. Uroczystą sesję czytania na głos w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim połączoną z prezentacją krótkich fragmentów ekranizacji wybranych utworów zorganizował opiekun Klubu Inspiracji Twórczej, pani Cecylia Bielnik. Zaproszenie do grona czytających przyjęła dyrekcja szkoły i nauczyciele: pani Barbara Kowalik, pani Marzena Hajdecka, pani Jadwiga Ragan, pani Monika Dryjska i pani Cecylia Bielnik oraz uczniowie: Aleksander Krygier, Dawid Wrzesień, Łukasz Lachowicz, Antoni Nowak, Aleksander Pilarczyk, Remigiusz Piętka i Bartosz Bialik. Spotkanie czytelnicze odbyło się w scenerii sali gimnastycznej, którą okolicznościowo zaaranżował pan Mirosław Bronkowski. Dekoracją zajęła się pani Jolanta Krukowska, która współpracowała w zakresie wydruku materiałów z panią Lidią Kurek.

OpiekunKlubu Inspiracji Twórczej „Kilińskiego”, pani Cecylia Bielnik, dziękując za udziałipomoc worganizacjiDAE 2023jużteraz zapraszanauczycieli, uczniów i absolwentów szkoły do udziału w Dniu Autorów Europejskich 2024, który odbędzie się 25 marca 2024 roku.

Pamiętajmy, że „Niemożliwe jest stworzenie filmu lepszego, niż ten, który każdy z nas ogląda w głowie, gdy czyta.” (Carlos Ruiz Zafon).

#ReadWithEurope#DayofEuropeanAuthors