Wizyta sprzedawców w centrum dystrybucji Biedronki

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wizyta sprzedawców w centrum dystrybucji Biedronki

W środę 10 czerwca w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych grupa sprzedawców wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych, panią Jolantą Straszak odwiedziła  nowe i bardzo nowoczesne Centrum Dystrybucji Biedronki.

Sosnowieckie centrum dystrybucyjne obsługuje ok. 200 sklepów sieci Biedronka  w promieniu od Częstochowy do Żywca. Obiekt o powierzchni magazynowej około 27 tysięcy mzbudowany został niedawno na 16 hektarowej działce. Posiada 62 bramy, dzięki czemu każdego dnia może przyjąć 3900 palet oraz wysłać 155 samochodów dostawczych.

Biedronka jako pierwsza w Polsce, wśród wielkich sieci handlowych, wprowadziła w swoich centrach dystrybucyjnych system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z wymaganiami normy ISO 22000. Norma ta jest międzynarodową specyfikacją techniczną definiującą wymagania w zakresie systemów zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym żywności dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw.

Nasza grupa została  bardzo miło przyjęta, zabezpieczona zgodnie z zasadami bhp w kamizelki odblaskowe i ochronne czapeczki i przez jednego z pracowników oprowadzona po całym obiekcie. Zwiedziliśmy olbrzymie hale, rampy, chłodnie (brrrr – temperatura sięgała minus 200C), biura, zapoznaliśmy się z systemem przyjmowania, składowania, kompletowania i wysyłki, obrotem opakowaniami, zwrotami i reklamacjami oraz z logistyką czyli organizacją i planowaniem. Przekonaliśmy się jak w tym wszystkim pomocny jest Excel.

Nasz pan przewodnik odpowiadał cierpliwie na wszystkie nasze pytania. Wiemy już na przykład, że w kontenerach samochodów dostawczych panuje temperatura 80C, a dodatkowo niektóre towary przewożone są w specjalnych lodówkach. A dyspozytor śledzi na ekranie komputera, gdzie w danej chwili znajduje się każdy samochód, jaka temperatura panuje w kontenerze i czy przypadkiem nie został otwarty gdzieś po drodze. Podziwialiśmy, jak w tak olbrzymim obiekcie wszystko „chodzi” jak w zegarku.

Dziękujemy firmie Jeronimo Martins Polska S.A.za możliwość zobaczenia tego wszystkiego i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Galeria zdjęć: